KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8304005
*
nr 830 4005
Oscar Gauthier
(1921-2009), Frankrike
Oljemålning, Oscar Gauthier (1921-2009), komposition, signerad, olja på pannå, 26x34 cm
Oscar Gauthier, fransk målare född 1921, död 2009.
Följerätt
Utrop:
10.000 kr
Såld:
8.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 maj 2013
kl 20:48:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/5 19:51:54
1
Vinnande bud
- Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt komposition olja olja på pannå oljemålning oljemålningar oscar gauthier
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Oscar Gauthier
Oscar Gauthier, fransk målare född 1921, död 2009.
nr 830 4005
Oscar Gauthier
(1921-2009), Frankrike
Oljemålning, Oscar Gauthier (1921-2009), komposition, signerad, olja på pannå, 26x34 cm
Oscar Gauthier, fransk målare född 1921, död 2009.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 10.000 kr |
| Såld: | 8.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 maj 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/5 19:51:54 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt komposition olja olja på pannå oljemålning oljemålningar oscar gauthier
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



